Charakteristika hydroizolačních systémů
pro ploché a šikmé střechy, terasy a balkony

Popis hydroizolačních systémů

Hydroizolační folie jsou vyrobeny za přísné kontroly kvality kalandrováním z měkčeného polyvinylchloridu  / mPVC / a zesíleny polyesterovou výztužnou tkaninou. Jedná se o  UV stabilizované hydroizolační folie.

Použití foliových hydroizolačních systémů

Střešní hydroizolační systémy jsou určené pro vytváření povlakových střešních krytin všech typů objektů s plochou nebo šikmou střechou na stavbách obytných, průmyslových, sportovních, zemědělských, veřejných apod.

Hydroizolační systémy se používají pro všechna konstrukční řešení střech, a to jak jednoplášťových i dvouplášťových, větraných i nevětraných, s tepelnou izolační vrstvou pod i nad folií, šikmé i vodorovné, pro střechy nepochůzné i pochúzné, s provozním vrstvou i bez ní, se zahradní úprvou apod.

Hydroizolační folie mohou být aplikovány na všechny standardní podklady (betonová vrstva, trápezový plech nebo dřevěná konstrukce), a to jak u novostaveb, tak u stávajících modernizovaných nebo rekonstruovaných objektů. Hydroizolační povlakové systémy jsou bezúdržbové a vyznačují se oproti asfaltovým lepenkám výrazně dlohodobou životností.

Uvedné hydroizolační systémy jsou spolehlivou ochranou střešních plášťů proti dešťové vodě, sněhu a vlhkosti, kyselému spadu i UV záření.

Vlastnosti

 • vynikající odolnost povětrnostním vlivům
 •  strukturní pevnost a odolnost proti mechanickému namáhání
 • vysoká propustnost pro vodní páry
 • velmi dobrá chemická odolnost agresivním vlivům ovzduší
 • minimální zatížení nosné konstrukce střechy
 • minimální požární zatížení objektu
 • ekologická a hygienická nezávadnost
 • předpokládaná životnost a tedy funkčnost  mPVC folií je minimálně 50 roků, tj. je srovnatelná na rozdíl od asfaltových lepenek,  s průměrnou délkou užívání  izolované stavby
 • spoje izolací prováděné horkovzdušnými automaty a dokonalé opracování folií na prostupech a  střešních vpustích a vodotěsné provedení VIPLANYLovými profily (okapnice, rohové  a závětrné lišty) na svislých konstrukcích a atikách  zajišťují  požadovanou  trvalou vodotěsnost hydroizolačního systému jako celku
 • folie se vyznačují vynikající svařitelností  nejen v dané etapě realizace, ale i po dlouhé době např. při  dodatečném řešení nového prostupu nebo střešní vpusti
 • materiály používané při výrobě folií jsou odolné proti prorůstání kořínků a to umožňuje jejich dokonalé  použití  zejména u zelených střech
ANKETA
Které hydroizolace mají podle Vás nejdelší životnost ?
1. asfaltové lepenky (11567)
2. stěrkové izolace (5687)
3. termoplastové foliové izolace (7142)
Počet hlasujících: 24396
 
 
NOVINKY

Nová internetová prezentace

Na nové prezentaci firmy Stavofol s.r.o. Vám přinášíme aktuální informace o stavebních izolacích proti pronikání vlhkosti, vody a radonu a jejich možnostech použití v novostavbách i při rekonstrukcích.


ODKAZY

www.iRadonTest.cz - komplexní radonový program
Komplexní radonový program


Zelená linka Stavofol - hydroizolační a protiradonové foliové systémy
24 hodin denně z celé ČR
Stavofol - stavební izolační folie - izolace proti vodě a vlhkosti, prodej, pokládka, svařování, lepení
czech
deutsch
english